Angielski w bibliotece

warsztaty

Listopadowy Klub Malucha

Konkurs recytatorski im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej

Konkurs recytatorski im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej7 listopada odbył się konkurs recytatorski im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej. Na eliminacje powiatowe pojechała Zuzanna Gromulska.

Klub malucha

Pan Teatrzyk i Rumcajs

Krioterapia

Mumie i piramidy

Klasa II - Mumie i piramidy opanowały bibliotekę. Dzieci dowiedziały się gdzie leży Egipt, jaka jest najdłuższa rzeka, a także co to są hieroglify.

Magiczny domek na drzewie

"Mumie i piramidy" to temat przewodni dzisiejszego spotkania z klasą II SP w Mrozach. Zajęcia przeprowadzona na podstawie książeczek wydawnictwa Mamania, dzięki której otrzymaliśmy serię "Magiczny domek na drzewie".

Wrześniowe zajęcia dla najmłodszych

Tablica informacyjna GCK "Kierunek - Mrozy!"

Malowanie kolejnej tablicy do przejścia podziemnego PKP, w ramach projektu GCK "Kierunek - Mrozy!"

Otwarcie Izby Regionalnej

Powrót do przeszłości: Izba Regionalna w Mrozach
W piątek, 1 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mrozach odbył się Dzień Otwarty Izby Regionalnej (przeniesionej ze starej siedziby Biblioteki). Izba zajmuje dwa pomieszczenia na kondygnacji -1.
W Izbie znajduje się ok. 200 eksponatów oraz dokumenty życia społecznego (w tym ok.160 zdjęć, książki, broszury, dokumenty, artykuły prasowe, rysunki, mapy).
Można tu obejrzeć m.in. przedmioty codziennego użytku, dawne narzędzia rolnicze, kołowrotki do przędzenia lnu, grzebienie do czesania lnu oraz urządzenia do nawijania nici, lampy naftowe, żelazka na duszę i węgiel drzewny, kilimy, maglownicę, niecki do kąpania dzieci, dzieżę do wyrobu chleba, pierwsze radio, gramofon, głośnik radiowęzłowy kołchoźnik, dawne maszyny do liczenia.
Znajdują się tu także przedmioty z dworu w Kuflewie, według jednej z legend - kosy, które miały stanowić uzbrojenie mieszkańców podczas powstania w 1846 roku oraz sztućce i czepek, które wcześniej należały do hrabiny Weroniki Dąbrowskiej, synowej generała Jana Henryka Dąbrowskiego.
Fotografie i dokumenty pochodzą z różnych lat, m.in. akt notarialny sporządzony w języku rosyjskim z 1882 roku, legitymacje, kennkarte, świadectwa szkolne z początku XX wieku. Jest także dowód tożsamości konia i tablica rejestracyjna furmanki. Niektóre zdjęcia pochodzą z czasów I wojny światowej. Ponadto znajdziecie tu fotografie m.in. Straży Ogniowej z 1931 roku, zdjęcie uczniów Publicznej Szkoły w Mrozach z 1926 roku, oddziału partyzanckiego NSZ i żołnierzy AK Mewa - lipiec 1944 roku.
W Izbie Regionalnej został utworzony kącik poświęcony losom Dzieci Zamojszczyzny, znajduje się tu makieta z obozu przejściowego w Zamościu oraz dokumenty i zdjęcia.
Zapraszamy do zwiedzania od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00.