Angielski w bibliotece

CzytanieToDziała

Gmina Mrozy w prasie lokalnej i krajowej w 2011 roku

Narodowe czytanie "Quo vadis"

Gminna Biblioteka Publiczna w Mrozach i Zespół Szkół w Jeruzalu zapraszają na czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w wykonaniu uczniów, nauczycieli i pracowników biblioteki.

Gmina Mrozy w prasie lokalnej i krajowej w 2012 roku

Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

Sieciaki na wakacjach po raz czwarty

"Sieciaki na wakacjach" już po raz w czwarty w naszej bibliotece w Gmina Mrozy. Piknik edukacyjny z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem. Po raz kolejny piknik połączyliśmy z akcją "Lato w Mieście".Uczestnicy z uwagą obejrzeli filmiki o zagrożeniach płynących z Internetu w strefie SIECIOKINO. Podczas zabaw w MEGACENTRUM ZABEZPIECZEŃ, przy SIECIOMACIE LOSUJĄCYM dzieci słuchały sieciakowych piosenek. W SIECIAKOWEJ STREFIE ROZRYWKI "sieciaki" malowały, rozwiązywały krzyżówki, quizy, a takżze mogły zrobić sieciakowego robota "Necio". Na imprezę przybył zaproszony gość Jacek Kleyff, który uświetnił imprezę swoimi piosenkami, a także uczył piosenki pt. "Hasło". Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny pełen sieciakowych nagród. Imprezę zakończyły grilowane kiełbaski, wielkie bańki mydlane i malowanie twarzy.

II wakacji

Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

Uczestnicy akcji bibliotecznej - Lato w mieście - wycieczka do Magicznych Ogrodów

Matematyka na wesoło dzień drugi

Matematyka na wesoło z Matematyka MathRiders Mińsk Mazowiecki

Teatralnie dzień pierwszy wakacji

(*)

W dniu dzisiejszym, 1 sierpnia odeszła od nas nasza koleżanka bibliotekarka Danusia Grzegorczyk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie.
Wychowała się w Podcierniu (gm. Cegłów), od 30 lat mieszkała w Woli Rafałowskiej (gm. Mrozy).
W latach 1975 - 2007 kierowała Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach. Jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody im. Macieja Rataja (1994), „Polak 87”,nadany przez „Rzeczpospolitą”, została Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2013.
Jest autorką kilku książek i folderów, min.: „Dzieje Mrozów i okolic”, „Cegłów- Mrozy: wydarzenia i ludzie”, „ Cegłów dawniej i dziś”, „Gmina Cegłów – przewodnik encyklopedyczny”.