Multisensoryka R dla smyka

Czytanie szkołą mistrzów-lektura w pudełku

Czytanie szkołą mistrzów-lektura w pudełkuW ramach akcji „Czytanie szkołą mistrzów” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI odbyły się trzecie zajęcia na podstawie książki wyróżnionej w
Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego Marcina Pałasza "Sposób na Elfa".
Uczestnicy wykonali lekturę w pudełku. Udział w projekcie wzięło 21 uczniów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu Galeria Książki. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe legitymacje i zakładki.

Zaczytane wakacje- konkurs na najlepszego czytelnika wakacji

Pan Poeta

Odjazdowy Bibliotekarz 2019

Czytanie szkołą mistrzów - plakat

W ramach akcji „Czytanie szkołą mistrzów” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI odbyły się drugie zajęcia na podstawie książki wyróżnionej w
Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego Grzegorza Kasdepke "Kacperiada".
Uczestnicy wykonali plakaty na podstawie lektury. Udział w projekcie wzięło 21 uczniów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu Galeria Książki

Wakacje 2019

Śpiewająca Biblioteka

Klub małego czytelnika

Teatr Maska "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina"

wystawa - Wojenne losy Dzieci z Zamojszczyzny

W dniach 4 - 14 maja 2019 r. w Bibliotece jest prezentowana wystawa pt. „Dzieci Zamojszczyzny: historie prawdziwe” (polsko-angielska) autorstwa dr Beaty Kozaczyńskiej z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Wystawa udostępniona została przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Lokalnym organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej BIAŁKI.
Na wystawie ukazane są wojenne losy polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, a stamtąd do: Generalnego Gubernatorstwa (w sześciu „transportach śmierci”), do KL Auschwitz II-Birkenau i KL Lublin (Majdanek), do powiatu puławskiego oraz do III Rzeszy.

Wystawę zwiedziła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Mrozach