Angielski w bibliotece

CzytanieToDziała

Konkurs fotograficzny

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Magiczne miejsca Ziemi Mińskiej w magicznym wymiarze fotografii”.

Regulamin i załączniki do pobrania dla uczestników dostępne są również na stronie: www.lotziemiminskiej.pl

Kwietniowy Klub Malucha

Spotkanie z Ewą Nowak

Konkurs recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

Warszawska syrenka 2017

W dniu 31 marca 2017 r. odbyły się eliminacje gminne do 40. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".

Laureatami konkursu zostali:
klasy I-III
1. Antonina Jagodzińska
2. Maja Pokorska

klasy IV-VI
1. Jakub Tkaczyk
2. Daria Boryń

Gimnazjum:
1. Łucja Piwowarczyk
2. Maria Kąca

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 10 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w MDK w Mińsku Mazowieckim.

Klub malucha - wiosna

Spektakl

Bądź jak Maria

Bądź jak MariaW tym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji klasa IVi wizęła udział w zajęciach "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!". Uczniowie dowiedzieli się kim była Maria Skłodowska-Curie i zrobiła dla świata. Obejrzeli z wielkim zainteresowaniem edukacyjną bajkę: Było sobie życie odc 22 - Maria Skłodowska-Curie, a następnie wcieliliśmy się w atomy, które wędrowały po naszej sali.
okazaliśmy bieg promieni światła za pomocą sznurka.
Najciekawszym fragmentem zajęć były doświadczenia.: wybuchowy wulkan, uciekający pieprz, samopompujący się balon, czy zamiana wino w sok jabłkowy. Uczniowie, obiecali, że spróbują wykonać doświadczenia w domu. Będą jak Maria!

Wystawa

Biblioteka w Mrozach zaprezentowała mieszkańcom wystawę archiwaliów „Śladami Sienkiewicza” Bogusława Niemirki. Uroczyste otwarcie nastąpiło 24 lutego o godz. 17.00, w obecności m.in.: burmistrza Dariusza Jaszczuka. Autor wystawy niezwykle ciekawie przybliżył zwiedzającym historię rodziny Sienkiewiczów pochodzących z Wielkiego Księstwa Litewskiego i postać samego pisarza.
Zapraszamy do oglądania!

BAL KARNAWAŁOWY

DBI

Galeria

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a realizowaną przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci obejrzały filmiki przedstawiono niewłaściwe, szkodliwe treści, z jakimi mogą zetknąć się w internecie.
Przestrzegaliśmy przed "wrzucaniem do sieci" własnych zdjęć gdyż zostaną tam na zawsze i mogą one zostać wykorzystane przeciwko nim. Ostrzegliśmy maluchy przed podawaniem danych osobowych w Internecie i rozmawianiem z osobami zapoznanymi w Internecie. Prosiliśmy, aby zgłaszali wszelkie próby kontaktu obcych osób do rodziców.
Zapoznano uczniów z utworzonym specjalnie dla nich dziecięcym telefonem zaufania 116 111 i możliwościami jego wykorzystania w trudnych sytuacjach, jakie mogą napotkać na swej drodze, także w internecie.
Dzieci podsumowując ułożyły listę WAD i ZALET INTERNETU, a także zasad korzystania z Internetu.
Bardzo chetnie pokolorowały owieczki występujące z bajkach i zagrały w grę planszową "Niebezpieczna misja".