Czytam sobie - akcja zapisz mnie do biblioteki

Akcja "Zapisz mnie do biblioteki" przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2014-2018. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin akcji "Zapisz mnie do biblioteki"

1. Organizatorem akcji jest Oddział dla Dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach.
2. Akcja skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2014-2018, które nie są jeszcze czytelnikami naszej biblioteki.
3. Dziecko zapisane do biblioteki w ramach akcji otrzymuje książeczkę.

„Pokaż mi, jakie czytasz książki, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem” – to jedna ze znanych prawd. Ważne jest aby już najmłodszym pokazywać, że warto czytać.

„Cała Polska czyta dzieciom” – to kampania propagująca czytanie 20 minut dziennie - codziennie. Jeżeli ten czas poświęcimy dziecku na czytanie, to również jeden ze sposobów spędzania z nim czasu.

Akcja "Zapisz mnie do Biblioteki" ma na celu zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek, ale jednocześnie ma ona podsycać potrzebę czytania każdego dorosłego. Co ciekawe dla każdego dziecka do lat 5, które zapisze się do biblioteki przygotowano niespodzianki.

Zalety czytania: czytanie przede wszystkim rozwija, poszerza wiedz� dziecka, kształtuje jego postrzeganie świata. Pamiętajcie, że ” Codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszym sposobem wychowania człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnię, który umie sobie radzić w życiu„.