Warszawska Syrenka - konkurs 2019

WARSZAWSKA SYRENKA

I. ORGANIZATORZY

• Mazowiecki Instytut Kultury – Organizator finału Konkursu
• Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim – Organizator przeglądów eliminacyjnych

II. UCZESTNICY KONKURSU

Uczniowie szkół podstawowych: klasy 0 – III (od 6-ciu lat)
klasy IV – VI
klasy VII – VIII i klasy gimnazjalne

III. REPERTUAR

1. Dotyczy wszystkich eliminacji:
 Klasy 0 – III: jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty !
 Pozostali: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut !
 Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.
 Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

2. Dotyczy eliminacji finałowych:
Wszyscy uczestnicy recytują jeden utwór (do wyboru przez uczestnika).
W przypadku wątpliwości jury może poprosić o recytację drugiego utworu (dot. klas IV-VI, VII-VIII i klas gimnazjalnych).

IV. KRYTERIA OCENY

 Jury jest powoływane przez właściwych organizatorów na każdym etapie eliminacji Konkursu
 Członkowie jury składają oświadczenia o niezależności względem uczestników ocenianych przez siebie, które jest obowiązkowym załącznikiem do protokołu na każdym poziomie eliminacji Konkursu. Brak załącznika oświadczenia jest podstawą do unieważnienia eliminacji.
 Jury ocenia:
- dobór repertuaru
- interpretacja utworu
- kultura mowy
- ogólny wyraz artystyczny

V. NAGRODY

Eliminacje
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody książkowe.
Finał
 Organizator finału Konkursu przewiduje nagrody rzeczowe dla laureatów i dyplomy uczestnictwa dla wszystkich wykonawców.

VI. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

Konkurs prowadzony jest metodą wielostopniowych eliminacji:
 Eliminacje środowiskowe - odbywają się w szkołach i placówkach kulturalno-oświatowych na terenie dzielnic i gmin;
 Eliminacje gminne – 19 marca 2019r. g. 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mrozach
 Eliminacje powiatowe - 27 marca 2019 r. od godz. 9.00 - w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska 173
 Finał konkursu – dla laureatów eliminacji powiatowych i stołecznych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie

Finał 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury; Warszawa, ul. Elektoralna 12
w dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r.

Koncert Laureatów 42. Konkursu Recytatorski Warszawska Syrenka
odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury; Warszawa, ul. Elektoralna 12
w dniu 27 kwietnia 2019 r.