Angielski w bibliotece

CzytanieToDziała

koncert

Spotkanie słowno-muzyczne -Oleg Dowgal na fletnii Pana, prowadzący Roman Pankiewicz

Narodowe czytanie 2017 - "Wesele" w Bibliotece

Wesele w Mrozach
Już po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mrozach wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku w internetowym głosowaniu spośród czterech propozycji wybrano jako lekturę „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. ....
Choć ogólnopolska akcja Narodowego Czytania została zaplanowana na 2 września, mrozowianie spotkali się już dzień wcześniej. Zgromadzonych w sali konferencyjnej gości powitała dyrektor GBP Zofia Jagodzińska, która krótko przedstawiła informacje o czytanym dramacie, po czym zaprosiła do wysłuchania ,,Wesela”. Podczas czytania wybranych fragmentów uczestnicy mogli usłyszeć głosy m.in. przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Rudki, który wcielił się w Księdza, sekretarz gminy Magdaleny Sulich (Panna Młoda), nauczycielki języka polskiego w ZS w Mrozach Jagny Sekular (Radczyni, Stańczyk), bibliotekarki w filii w Jeruzalu Anny Szeląg (Jasiek) oraz mieszkańców gminy: Andrzeja Frącza (Gospodarz, Pan Młody), Jadwigi Sabak (Rachel), Andrzeja Wojciechowskiego (Poeta, Dziennikarz), Ewy Czerniakowskiej (Czepiec) i Henryki Rechnio (Chochoł). .... Na weselu w Mrozach bawiono się jeszcze przez dłuższy czas, a imprezę zakończono wspólnym zdjęciem.
Anna Szeląg

rozdanie nagród

Najlepsi czytelnicy wakacji 2017

Narodowe czytanie 2017

Wykład o zdrowiu z Sonią Ross

Wycieczka do Argo City

Fotorelacja z wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego

Sieciaki na wakacjach 2017

Biblioteka po raz piąty zorganizowała piknik edukacyjny mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu. Z każdym rokiem gromadzimy coraz więcej dzieci chcących wziąć udział w akcji. Te kilka godzin wspaniałej nauki i zabawy minęły bardzo szybko, a sponsor nagród ULOTKI.net i Kapitan Nauka uwieczniły zakończenie pikniku. Serdecznie dziękujemy!

Każdy uczestnik dostał pamiątkowe koło sieciakowe do zaliczania kolejnych punktów programu.Hasło główne na temat naszych rozważań po obejrzeniu filmików o Sieciakach "Dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w Sieci?" wzniosło las rąk, każdy chciał się wykazać i zdobyć dodatkową nagrodę. Kolejne zadania dzieci wykonywały w Oddziale dla Dzieci na komputerach: Sieciomat losujący i Megacentrum zabezieczeń. Natomiast na placu bibliotecznym można było rozwiązać Sieciakowe quizy, kolorowanki i skleić Sieciakowego Robota. W czasie wolnym uczestnicy mogli pograć w gry planszowe wielkiego formatu, poskakać na skakance, puszczać mega wielkie bańki mydlane czy też pomalować sobie buzie w dowolny wzór.

Na zakończenie pikniku rozdane zostały dyplomy i nagrody od naszych sponsorów.

Dzień III

Dzień II

Wakacje 2017 - dzień I

Dzień I - Warsztaty rzeźby w drewnie i w glinie

Sieciaki na wakacjach 2017

WSTĘP WOLNY!
ZAPRASZAMY DZIECIAKI OD 6-12 LAT. MŁODSZE DZIECI Z RODZICAMI.