Czytam sobie - akcja zapisz mnie do biblioteki

Mała książka - wielki człowiek nowa edycja

Mała książka - wielki człowiek nowa edycjaZapraszamy rodziców z dziećmi z rocznika 2016

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków. Rusza nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Bałwanki

14 grudnia tworzyliśmy bałwanki na konkurs do Gminnego Centrum Kultury w Mrozach. Gratulacje dla Oliwki Stolarzak za zajęcie III miejsca w kategorii klas I-III w gminnym konkursie "Świąteczny Bałwan"

Mikołajkowy Klub małego czytelnika

Mikołajki w Bibliotece

Mirabelka - kiełkująca historia

Święto Misia z Klubem małego czytelnika

Mirabelka -kiełkująca historia

Uczniowie klasy IV wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Zajęcia oparte były na książce Cezarego Harasimowicza pt. „ Mirabelka” . Kolejna lekcja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości o historii "Mirabelki" Cezarego Harasimowicza.

Niepodległościowy Escape Room klasa 2 i 3

Święto Misia