Angielski w bibliotece

CzytanieToDziala

Dzień Bibliotekarza - wizyta przedszkolaków

W dniu dzisiejszym Leśne ludki odwiedziły naszą Bibliotekę z życzeniami i kwiatami. Wysłuchały książeczki "Wizyta w Bibliotece" i zrobiły zakładki.

“Polski żywioł”- spotkanie autorskie

7 maja w filii w Jeruzalu w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem - podróżnikiem, autorem książki “Polski żywioł” oraz tryptyku “Trzy żywioły”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum w Jeruzalu.
“Polski żywioł” powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Publikacja w sposób sugestywny przedstawia historię Polski, ważne postacie i wydarzenia historyczne oraz miejsca kultu religijnego.
Podczas spotkania podróżnik przedstawił nietuzinkowy obraz Polski. Zainteresowanych zachęcamy do sięgnięcia po książkę, która jest dostępna w bibliotece w Mrozach oraz w filii.
Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest (Do)wolność czytania, wpisująca się w stulecie odzyskania niepodległości.

Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Laureatami 35. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego zostali:
klasy I-III - Lena Proczka,Roksana Mazek i Zuzanna Gałązka
Klasy IV-VI Antonina Jagodzińska, Hanna Lubaszko i Jakub Tkaczyk

Eliminacje powiatowe dla odbędą się 30.05.2018 r. o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska 173. Życzymy powodzenia.

wymiana książek

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Postaw na rozwój - szkolenia dla osób dorosłych z województwa mazowieckiego”

Zapraszamy osoby chętne na spotkanie organizacyjne w ramach projektu pt. „Postaw na rozwój - szkolenia dla osób dorosłych z województwa mazowieckiego”, które odbędzie się 26 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mrozach o godzinie 17:00, wejście od tyłu biblioteki, a następnie schodami na pierwsze piętro.

Szkolenie jest bezpłatne. Do udziału w szkoleniu zapraszamy: osoby dorosłe z wykształceniem co najmniej średnim, zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, na obszarach wiejskich (DEGURBA 3), które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem/podniesieniem kwalifikacji zawodowych z zakresu zarządzania projektami i potwierdzenia ich certyfikatem IPMA-D. Szkolenie będzie przeprowadzone przez firmę Trustcon Sp. z o.o.

Więcej informacji również na stronie: Link

mrozy.pl

Szczegółowy program kursu na stronie : Link

Klub malucha

Sleeveface w Bibliotece

Klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Mrozach tworzyli własne fotografie ze Sleeveface.

Przedszkolaki z Jędrzejowa zwiedzają Izbę Regionalną

Klub malucha

Baśnie i legendy Mazowsza

W dniu dzisiejszym klasa I i II ze Szkoły Podstawowej w Mrozach poszerzyła wiedzę o Mazowszu. podziwialiśmy piękne zakątki naszego terenu i zabytki naszego województwa. Poznaliśmy legendy o Warszawskiej Syrence, o Gryfie i Syrence, legendę o Siedlcach -"Między ziemią a niebem", a także o Annie - księżnej Mazowsza. Mazowiecka Pyza ćwiczyła z nami głoski "sz" poprzez zabawy logopedyczne. Na zakończenie wykonaliśmy zakładki i malowaliśmy łowicki strój ludowy.