Ferie 2019

Kwiatki na Dzień Babci - Klubik małego czytelnika

Smaczna sensoplastyka

Czytelnik Roku 2019

Już od 2 stycznia 2019r. ruszyła kolejna edycja konkursu dla Najlepszego Czytelnika Roku 2019 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży i w Filii w Jeruzalu przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 16.

Czytelnik Roku 2018

Protokół z rozdania nagród w konkursie na Najaktywniejszego Czytelnika 2018 roku, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Mrozach

Konkurs został rozstrzygnięty dzięki programowi bibliotecznemu.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży
Kat do 6 lat:
1. Walendziak Weronika

Kat. 7-12 lat
1. Kurdej Damian

Kat. 12-15 lat
1. Kąca Bartosz

Filia w Jeruzalu:

Kat do 6 lat:
1. Włodarczyk Martyna

Kat. 7-10 lat
1. Włodarczyk Kamil

Kat. 11-15 lat
1. Szpiech Julia

Czytam sobie - akcja zapisz mnie do biblioteki

Mała książka - wielki człowiek nowa edycja

Mała książka - wielki człowiek nowa edycjaZapraszamy rodziców z dziećmi z rocznika 2016

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków. Rusza nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Bałwanki

14 grudnia tworzyliśmy bałwanki na konkurs do Gminnego Centrum Kultury w Mrozach. Gratulacje dla Oliwki Stolarzak za zajęcie III miejsca w kategorii klas I-III w gminnym konkursie "Świąteczny Bałwan"

Mikołajkowy Klub małego czytelnika

Mikołajki w Bibliotece