1987 - BADANIA CZYTELNICTWA

W lutym 1987 roku Biblioteka Narodowa przeprowadzia w bibliotece w Mrozach badania czytelnictwa.

1986 maj - SPOTKANIE z A. ZANIEWSKIM

Jak co roku, rwnie i w 1986 r. biblioteka zorganizowaa imprez z okazji wita ksiki. Zaprosia Andrzeja Zaniewskiego

1986 - PISARZ I DZIENNIKARZ NA SPOTKANIU

W maju, z okazji wita ksiki, przyjecha do Mrozw pisarz i dziennikarz, Stanisaw Goszczurny. „Jestem tu po raz pierwszy, ale moe nie ostatni” – napisa potem w licie.

1986 - POETKA W MROZACH

spotkania z poetk Alicj Patey-Grabowsk. Z okazji „Jesieni poezji podlaskiej” biblioteka zorganizowaa spotkanie autorskie z A. Patey-Grabowsk dla uczniw szkoy podstawowej w Mrozach i liceum. Podczas spotkania odby si konkurs plastyczny i recytatorski. Laureaci otrzymali tomiki poezji z autografem gocia

1985 - SPOTKANIA z A. PATEY-GRABOWSK

3 spotkania z poetk Alicj Patey-Grabowsk
Poetka zapoznaa dzieci z Mrozw, Sokolnika i Guzewa z tajnikami poezji, recytowaa swoje wiersze, odpowiadaa na pytania najmodszych suchaczy, ktrzy szybko rozwizay przygotowan krzywk.

KONKURS WIEDZY O SIENKIEWICZU

Czytelnicy z gminy Mrozy uczestniczyli w konkursie "ycie i twrczo Henryka Sienkieiwcza". Laureatami eliminacji gminnych zostali: Urszula opu i Anna Olszewska (I miejsce), Pawe Dybicz, Urszula Miklaszewska i Dariusz Osiski (II miejsce) oraz Dorota Cegieka, Magorzata Bajszczak i Danuta Kca (III miejsce).

1982 - SPOTKANIA z ANDRZEJEM ZANIEWSKIM

Andrzej Zaniewski przyjecha do Mrozw i Guzewa.

1982 - SPOTKANIA z EW NOWACK

Biblioteka ponownie zaprosia Ew Nowack, znan autork ksiek dla modziey, na dwa spotkania.

1980 - NIEDZIELA NA WSI z B. NAWROCK

Z okazji Dni Kultury, Owiaty i Ksiki biblioteka organizowaa „niedziele na wsi”, na ktre zapraszaa pisarzy.
W 1980 roku przyjechaa Barbara Nawrocka-Doska.

1979 - Midzynarodowy Dzie Dziecka

Z okazji Midzynarodowego Roku Dziecka, dnia 27 maja, biblioteka zorganizowaa gminny konkurs, ktrego uczestnicy spotkali si z pisark, Ew Nowack