2001 - DNI MROZW i WYBORY MISS

Po dwuletniej przerwie, biblioteka znw staa si organizatorem wita Mrozw. Tytu miss regionu zdobya Diana Wooch.

WIGILIA I SYLWESTER pod chmurk

Biblioteka zorganizowaa „na skwerku” na wspln wigili i Sylwestra na stadionie.

WYCHOWANIE REGIONALNE

Biblioteka gromadzi i opracowuje dokumenty ycia spoecznego, prowadzi kronik gminy Mrozy.

Dodane przez danka dnia 18-04-2006

PISARZ z Mrozw na jubileuszu biblioteki

Z okazji 55. rocznicy powstania biblioteki przyjecha pisarz z Mrozw, Wiesaw Budzyski.

Dodane przez danka dnia 18-04-2006

KONKURS: "KSIKA, KTRA WZRUSZA"

Jeden z najciekawszych konkursw, w ktrym uczestniczyo 74 osoby. Na podsumowanie przyjecha publicysta i pisarz K.T. Toeplitz, autor serialu „Czterdziestolatek”.

1998 - Dni Mrozw

W dniach 5 – 7 czerwca 1998 roku byy wyjtkowe Dni Mrozw, po raz pierwszy na stadionie.

1997 - WIECZR WIGILIJNY

Dnia 21 grudnia ’97 w bibliotece odbyo si spotkanie przedwiteczne zorganizowane dla dzieci. Wieczr rozpoczto przypomnieniem tradycji wigilijnych i wsplnym piewaniem kold. Potem wszyscy uczestnicy: dzieci z matkami, przedstawicielki koa emerytw i organizatorzy zasiedli do stou. Kolacj wigilijn i paczki dla dzieci przygotowali pracownicy Gminnego Orodka Pomocy Spoecznej. Gocinnie wystpi Dariusz Wicek, ktry piewa koldy.

1997 - UDZIA W TURNIEJU GMIN

Biblioteka uczestniczya w „Turnieju gmin woj. siedleckiego”.

1997 - Dni Mrozw

W dniach 5 – 7 wrzenia 1997 roku biblioteka zorganizowaa Dni Mrozw, gdzie gwn atrakcj byy wybory miss gminy. Impreza rozpocza si biegiem ulicznym, potem koszykwka uliczna, wieczorem by koncert zespou muzycznego BENE, ktry wystpuje w hotelu „Marriot”. Nastpnego dnia odbyo si uroczyste otwarcie IZBY REGIONALNEJ w bibliotece. Otwarcia dokonali: Dariusz Jaszczuk, wjt gminy, Tadeusz Guszczuk, miejscowy artysta oraz Danuta Grzegorczyk, dyrektor biblioteki i zaoycielka Izby. W sali kinowej wystpi Teatr Banasiw, ktry wystawi bajk dla najmodszych „Tajemnice jarzbinki”. Publiczno oklaskiwaa rwnie artystw: Teres Lipowsk, Janusza Zakrzeskiego oraz parodyst, Bogusawa Koprowskiego. W ostatnim dniu wystpia rodzina Gajowniczkw i przeprowadzono wybory MISS GMINY. Laureatki: miss gminy, foto i publicznoci – Lidia Sadowska, wicemiss - Agnieszka Zawadzka, miss elegancji – Anna Zwierz oraz miss wdziku – Katarzyna Zibaczewska. Dziki sponsorom, wszystkie kandydatki otrzymay nagrody rzeczowe.

1996 - DNI MROZW

W dniach 19 – 22 wrzenia 1996 roku w sali kinowej biblioteka zorganizowaa czterodniow imprez kulturalno-sportowo-rozrywkow. Dni Mrozw rozpoczy si biegiem ulicznym, w ktrym uczestniczyo 300 osb, z czego 26 nagrodzono. W konkursie „piewa kady moe” wzio udzia 50 osb, a 12 z nich otrzymao nagrody rzeczowe. W Olimpiadzie Wiedzy o Gminie bray udzia wszystkie szkoy podstawowe. Trzyosobowe druyny z trzech szk na scenie walczyy o pierwsze miejsce. Fina odby si 20 wrzenia z udziaem publicznoci. I miejsce – SP w Mrozach, II miejsce – SP w Guzewie, III miejsce – SP W Jeruzalu.
W czasie tego wita by ciekawy program „Niezwykli”, w ktrym prezentowali si mieszkacy majcy ciekawe zainteresowania. Byli to: muzykujca rodzina Gajowniczkw, Izabela Trojanowska, hodowca psw rasowych, A. i M. Mroszczykowie – walki wschodnie, modzieowy zesp muzyczny, Bronisawa mudzin – prezentowaa monologi i piosenki, Tadeusz Guszczuk, malarz i rzebiarz, Jadwiga Sowa, przewodniczca Koa Emerytw. Sawomir Kazimierski dokona bezpatnego przegldu samochodw chtnym mieszkacom. Najmodsi prezentowali swoje umiejtnoci aktorskie, nieco starsi uczestniczyli w konkursie taca wspczesnego. Ostatniego dnia wybierano MISS GMINY MROZY. Zostaa ni Iwona Duszczyk z Mrozw, ktra zdobya rwnie tytu miss publicznoci (2.od lewej). Wicemiss zostaa Julia Szost z Mrozw(4. od lewej), miss wdziku – Lidia Sadowska z Woli Rafaowskiej (3. od lewej)oraz miss elegancji – Agnieszka Zawadzka z Mrozw (1. od lewej). Na zakoczenie wystpi zesp taneczny LUZ z Siedlec.

1995 - NIEDZIELA NA WSI

Biblioteka organizowaa imprezy kulturalne w sali kinowej pod nazw „niedziela na wsi”. Najmodsi czytelnicy wystawiali zwykle bajki, tym razem bya to „Kosmiczna bajka”. Modzie z sekcji ywego sowa zaprezentowaa poezj w montau pt. „Oto jest ycie”, organizowano te wystawy i kiermasze ksiek. Na zakoczenie pieway i taczyy zespoy z gminy Dobre i Miska Mazowieckiego. bibliotece w Mrozach wielokrotnie odbyway si szkolenia dla bibliotekarzy z rejonu miskiego i siedleckiego. W latach 80. przyjedali na spotkania autorskie, a w dziewidziesitych byy to prezentacje warsztatu pracy oraz rnych form pracy kulturalno-owiatowej. Spotkanie koczyo si wystpem artystycznym sekcji ywego sowa, dziaajcego w bibliotece.