Noc Bibliotek online

09.10 odbyła się Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek online – Biblioteka za pomocą programu Google Meet połączyła się z czytelnikami w piątkowe popołudnie. O godzinie 18.00 uczestnicy zagrali online w grę planszową „Wyturlaj sobie stworka” – czyli rzuć kostką i rysuj. O 18:30 obejrzeliśmy film „Jakub, Mimmi i gadające psy” – dedykowany przez Ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”. Jest to ekranizacja łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” . Film produkcji polsko- łotewskiej wydano w 2019 roku. Został nagrodzony na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”.

Po seansie uczestnicy stworzyli papierową pacynkę i wzięli udział literackich zagadkach.

Obraz może zawierać: rysunek  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Psie pacynki: