Kategorie
Aktualności

Noc Bibliotek

Biblioteka po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, która przebiegała pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. 

Noc Bibliotek rozpoczęliśmy o godzinie 16.00 witając się robotem Dashem. Rozdaliśmy nagrody za konkurs „Bajki Lego robotów”. Prace inspirowane były opowiadaniami Stanisława Lema z “Bajek robotów”. Uczestnicy wykonali fantastyczne roboty. Tegoroczna Noc Bibliotek była inspirowana książką “Lem i zagadki kosmosu”. Dzieci musieli wykonać 7 zadań ukrytych w kopertach niczym w pokoju zagadek. Zadaniem było znalezienie skarbu. W kopertach ukryte były zadania np. Układanie tytułu książki, zabawa w pomidora (słońce parzy, inne gwiazdy z konstelacji już nie), układanie puzzli wszechświata online  https://www.ipuzzle.pl/pl/puzzle/graj/edukacja/81550-uk%C5%82ad-sloneczny/7×5?utm_source=facebook&utm_medium=visit&utm_campaign=share_finished_game&fbclid=IwAR2Q3Vnc5UWwfc3mbT2x7w2WHPwv3XmXaXK2iKYu4AUCznczWUfJn6qqnEo czy też robienie statku kosmicznego z patyczków konstrukcyjnych i wieży z kubeczków. Był pustynny piasek – reakcje  z magnesem.  

W końcu po strzałkach dotarliśmy do ukrytego skarbu znalezionego w Izbie Regionalnej znajdującej się w bibliotece.  

Pełni wrażeń wysłuchaliśmy wykładu Pana astronoma i obejrzeliśmy gwiazdy przez teleskop.  

Zmęczeni i zmarznięci wróciliśmy do biblioteki na przekąskę. Amatorów pizzy było co niemiara. Następnie przyszedł czas na projekcję filmu „Operacja: Człowiek w czerni”. Spotkanie zakończyliśmy o 21.00