Kategorie
Aktualności

Noc Bibliotek: Hogwart zawładnął Mrozami

Piątek to ulubiony dzień wszystkich mugoli. Z tej okazji z w czasie Nocy Bibliotek wyruszyliśmy w podróż do krainy Hogwartu.

Rozpoczęliśmy imprezę od stworzenia różdżki. Młodzi uczestnicy zamienili się w prawdziwych Czarodziejów rodem z Hogwartu! Przeskoczyliśmy przez mur na peron 9 i ¾, aby rozwiązać zagadkę zaginionego „złotego znicza”. W czasie wędrówki odwiedziliśmy Salę eliksirów tworząc wybuchową mieszankę , magiczny sklepik – zajadając żelki różnych smaków, dormitorium drugorocznych, dziedziniec czy gabinet Dyrektora. Wykonując wszystkie zagadki i  szyfry odgadli kod do skrzynki pełnej „złotych zniczy”. Podczas ceremonii  Tiara Przydziału przydzielała uczniów do ich nowych domów: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin.

Zagraliśmy w Bingo oczywiście z Harrym Potterem w tle. Drużynowo zagraliśmy w quidditcha, latając na miotłach i celując w obręcze.

Nie obyło się bez konkursu na fantastyczny strój z Hogwartu. Najpiękniejszy strój otrzymał kubek z Harrym Potterem. Radości nie było końca.

Na zakończenie świętowania Nocy Bibliotek była pizza i film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Było nam bardzo miło spotkać się z Wami. 😍

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do nas jak najczęściej!

Więcej zdjęć –> Galeria